Το ενδιαφέρον σας είναι έντονο και έχετε τις καλύτερες προθέσεις να συμμετάσχετε στο μεγάλο διαγωνισμό Click στη Φύση για τις περιοχές Natura 2000 της Ελλάδας. Όμως ίσως δεν προλάβατε, είχατε κάποιες αντιξοότητες, συνέβησαν πράγματα, η δουλειά δεν σας άφησε χρόνο και η αρχική προθεσμία ως 31 Μαρτίου ήδη εξαντλήθηκε…
Δεν χρειάζεται να αποθαρρυνθείτε! Οι διοργανωτές αποφάσισαν να παραταθεί κατά μερικές ημέρες ο διαγωνισμός. Έτσι η νέα και οριστική καταληκτική ημερομηνία είναι η Tρίτη 5η Απριλίου ώστε να διευκολυνθούν όλοι όσοι καθυστέρησαν.
Μέσα στις επόμενες ημέρες θα έχετε την ευκαιρία να ανασυντάξετε τις δυνάμεις σας, να ερευνήσετε το φωτογραφικό αρχείο σας, ακόμη και να επισκεφθείτε μια κοντινή περιοχή Natura 2000 για να υλοποιήσετε δημιουργικά το ζητούμενο του διαγωνισμού, δηλ. την ενεργή προστασία της φύσης μέσα από τη φωτογραφική δράση.
Υπάρχει ακόμη χρόνος… Περιμένουμε τη συμμετοχή σας. Διεκδικείστε ένα από τα σημαντικά βραβεία και στείλτε το δικό σας μήνυμα για την ομορφιά και την αξία της φύσης στις προστατευόμενες περιοχές Natura 2000. Στείλτε τη δική σας συμμετοχή εδώ