Ο Ανταμ Ντράιβερ και η Γκρέτα Γκέργουικ είναι ωστόσο εξαιρετικοί, σε αυτή την τρυφερά κυνική, meta, σάτιρα της ζωής, του θανάτου κι όλων των άλλων ανάμεσά τους, βασισμένη στο ομόττιλο μετα-μυθιστόρημα του Ντον ΝτεΛίλο.
Ο Ανταμ Ντράιβερ και η Γκρέτα Γκέργουικ είναι ωστόσο εξαιρετικοί, σε αυτή την τρυφερά κυνική, meta, σάτιρα της ζωής, του θανάτου κι όλων των άλλων ανάμεσά τους, βασισμένη στο ομόττιλο μετα-μυθιστόρημα του Ντον ΝτεΛίλο.